Od czego zacząć? Czyli sprawdzone i skuteczne sposoby na naukę angielskiego.

Bardzo często podczas pierwszej lekcji pada pytanie - jak się uczyć angielskiego?

Po doświadczeniach szkolnych wiemy, że w trakcie lekcji zależy nam głównie na konwersacjach, nie chcemy setek ćwiczeń gramatycznych.

I to już krok w dobrą stronę, jeśli chodzi o świadomość, ale co dalej? Co poza lekcjami?

Odpowiedź jest bardzo prosta: wszystko!


Możliwości ćwiczenia języka mamy obecnie co nie miara i jedyne, co musimy zrobić, to wybrać te, które najbardziej nam odpowiadają i starać wprowadzić się małymi krokami do naszej codzienności.


Oto lista sprawdzonych i bardzo użytecznych linków i metod umożliwiających naukę języka każdego dnia:


1) YouTube - to prawdziwa kopalnia rewelacyjnych kanałów dedykowanych uczącym się angielskiego jako języka obcego. Moje ulubione kanały, które znam i zawsze polecam moim uczniom to:


English with Lucy - Lucy oczaruje każdego swoim pięknym akcentem, ale nie tylko - Lucy opracowuje bardzo ciekawe filmiki - zarówno zbierające przydatne słownictwo, jak i omawiające podstawowe i najbardziej problematyczne zagadnienia gramatyczne czy kwestie wymowy. Mówi wolno i wyraźnie, omawiane frazy są wyświetlane na ekranie, dlatego polecam ją szczególnie średnio zaawansowanym uczniom.
Learn English With TV Series - wszyscy, którzy odwiedzają mój fanpage na FB wiedzą, że seriale to moim zdaniem jedna z najprzyjemniejszych metod nauki angielskiego :). Ale to nie moje odkrycie, a forma, w jakiej seriale wykorzystują autorzy tego kanału, jest fenomenalna. Bardzo polecam tym, którzy mają problem z nieco trudniejszymi już zagadnieniami albo chcą się dowiedzieć dlaczego ciężko czasem zrozumieć Grę o Tron w oryginale.
TedEducation - bardzo interesująca gałąź znanego wszystkim Teda, którą polecam już nieco bardziej zaawansowanym uczniom. Zbiór ciekawych animacji na przeróżne tematy - od historii przez politykę aż do problemów środowiskowych czy literatury. Krótkie, przyjemne dla oka animacje, świetnie opracowane również pod kątem merytorycznym - uczymy się nie tylko angielskiego, ale możemy też poszerzyć wiedzę w danej dziedzinie.To tylko wybrane sugestie na początek - po obejrzeniu kilku filmików YouTube zasypie Was masą propozycji - na pewno każdy znajdzie idealny kanał dla siebie. Enjoy!0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie