Oh boy, this is good! - czyli dla odmiany o amerykańskich serialach i kanałach na YT


Tym razem kilka rekomendacji dla tych, którzy chcą się osłuchać w przyjemny sposób z American English:


Marvelous Mrs Maisel - mój numer 1 na liście polecanych seriali amerykańskich. Lata 50., Nowy Jork, młoda mężatka Miriam Maisel zostaje porzucona przez męża i odkrywa swój talent jako komiczka (tough call!). To zdecydowanie najzabawniejszy serial, jaki kiedykolwiek widziałam i z niecierpliwością wyczekuje kolejnego sezonu. Pełen gracji (ten styl!) i świetnego poczucia humoru - idealna propozycja na (jeszcze) zimowe wieczory.


Big Little Lies - pozycja obowiązkowa. Serial łączący w sobie wszystko - dramat, komedię, kryminał, opowiada o kobietach, związkach i codzienności. Niebanalna fabuła zaprezentowana przez plejadę amerykańskich gwiazd sprawia, że nie można się oderwać (binge-watching gwarantowany).


The Sinner (season 1) - rzadko zdarza się, że kiedy serial kryminalny już na początku ujawnia kto zabił, nadal jest aż tak wciągający. Pierwszy sezon oglądałam z wypiekami na twarzy, to nie ściganie mordercy, ale naprawdę świetny dramat psychologiczny, z ciekawymi postaciami - nie tylko pierwszo, ale i drugoplanowymi. Pochłania bez reszty.


The Ellen Show - czy jest tu ktoś kto jeszcze nie zna Ellen? Jeśli tak, to trzeba to od razu nadrobić (link poniżej). Ellen DeGeneres jest amerykańską komiczką prowadzącą swój talk-show, do którego zaprasza te większe i mniejsze gwiazdy, rozmawiając z nimi na najróżniejsze tematy. Ma duży dystans zarówno do siebie, jak i do swoich gości, więc trzeba być gotowym na sporą dawkę śmiechu.


Nathaniel Drew - pozycja z zupełnie innej kategorii, czyli o doświadczeniu nauki języka, testowaniu różnych metod i ich skuteczności. Ale też o życiu, podróżach, produktywności. Nathaniel w bardzo interesujący sposób przeprowadza nas przez swoje doświadczenia, komentując różne techniki nauki, które niewątpliwie mogą być dla nas inspiracją i motywacją do podjęcia nowych działań.


0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie